Elismerésben részesült dr. Kis Imre tokaji gyermek háziorvos, aki a VI. önkéntes misszió tagjaként több mint egy hónapot töltött a világ egyik legszegényebb országábana nyugat-afrikai Maliban.

Dr. Kis Imre különösen nagy szakmai elhivatottsággal végezte a munkáját. Elmondta, hogy a helyben élő lakosság először bizalmatlansággal tekintett az orvosokra (egy faluban egy felnőtt és egy gyermekorvos volt a misszióban), ugyanis a füves asszonyok és a helyi sámánok is konkurenciát jelentettek számukra.

afrikai_250A bizalom akkor jött meg, amikor a betegek egyértelműen tapasztalták, hogy az orvosok munkáját gyors eredmény követte.
Az Afrikai-Magyar Egyesület honlapja szerint az egyik újszülött az Imre nevet a tokaji gyermekorvos iránti tiszteletből kapta meg.

Forrás: babafalva.hu

Hogyan segíthetek?

Önkéntesség

Csatlakozz Te is csapatunkhoz! Afrikai, itthoni és orvosmissziós feladatokra egyaránt várjuk a jelentkezőket!

 
 

Online adományozás

Kérjük, támogasd a Magyar Afrika Társaság tevékenységeit anyagi felajánlással!

 
 

1%-os felajánlás

Kérjük, támogasd programjainkat adód 1%-ával!
Adószámunk: 18126123-1-41

6
Ország
19
Misszió
51
Orvos
35000
Beteg

Támogasd programjainkat