Dr. Loibl Csaba. Aneszteziológia-intenzív terápia. Pécs, Baranya. Africa: Welcome!

2014-ben végeztem a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi karán. Még negyedéves koromban döntöttem a fül-orr-gégészet mellett, a lelkesedésem
azóta is tart. Az évek során egyértelművé vált számomra, hogy fej-nyak onkológiával, fej-nyak sebészettel szeretnék foglalkozni.
Az orvosi missziók mindig érdekeltek, és különösen örülök, hogy lehetőségem nyílik arra, hogy fül-orr-gégészként részt vegyek egy ilyen kiküldetésben. Amikor hallottam
a betegről, aki két országon át utazott, hogy megoperálják, akkor vált még világosabbá számomra, hogy mekkora szükség van a segítségre.

Név: dr. Mácsai Márta

30 éves fül-orr-gégészeti tapasztalattal rendelkezem. Jártasságot szereztem a diagnosztika, a hagyományos fül-orr-gégészeti műtétek mellett az endoscopos melléküreg sebészeti, a fülsebészeti, fej-nyaksebészeti onkológiai és rekonstrukciós műtétek területén.
Több éves audiológiai gyakorlatom van, mind a vizsgálatok, mind a hallókészülék ellátás területén.
Tagja vagyok a Magyar Fül-, orr-, gégeorvosok Egyesületének és a Magyar Onkológiai Társaságnak.
Postgradualis képzésen belül rendszeresen részt vettem, illetve előadásokat tartottam magyar és külföldi kongresszusokon, szakmai továbbképzéseken.
Amerikai továbbképzésem során- Mount Sinai Medical Center, New York - elvégeztem a Fej-Nyaksebészeti microsvascularis szabad lebenyek rekonstructios sebészeti kurzust.

Név: Dr. Paput László PhD.

Több mint 30 éves szakmai gyakorlattal rendelkezem az általános fül-orr-gégészet-, fej- nyaksebészet -, és rekonstrukciós - plasztikai sebészet szakágaiban, mind a diagnosztika-, mind a műtéti ellátás területén.
A hagyományos fül-, orr-, gégészeti műtétek mellett profilom a fej- nyaksebészet, rekonstrukciós és esztétikai plasztikai sebészet, az endoscopos melléküreg sebészet kornak megfelelő műtéti eljárásai, a fülészeti szanációs műtétek, a fej-nyaki onkológiai betegek műtéti ellátása, és a funkció megtartó gége és garat sebészet.
Tagja vagyok a Magyar Fül-, Orr-, Gégeorvosok Egyesületének és a Magyar Onkológusok Társaságának.
Osztályvezető főorvosként dolgoztam Dunaújvárosi Városi Kórház-, majd Budapest MÁV Kórház és Rendelőintézet-, ill. Pest Megyei Flór Ferenc Kórház Fül -Orr -Gégészeti osztályain.
Postgradualis tanulmányi ösztöndíjakon vettem részt USA -ban több intézetben :
Facial Plastic Surgery Service of Massachusetts Eye and Ear infirmary, Harvard Medical School, Boston. Rush-Presbiterian St. Luke’s Mediacal Center, Chicago, Illinois.
Mount Sinai Medical Center, New York City.
2011-ben SOTE Doktori Iskola PhD tudományos fokozatát szereztem meg.
2011-ben SOTE Egészségügyi Menedzserképző Központban végeztem MSc képesítéssel.
Orosz alapfokú, angol középfokú nyelvvizsgával rendelkezem.

Nepp Nelli vagyok, utolsó éves fül-orr-gégész rezidens. 2013-ban diplomáztam Pécsett, az egyetem elvégzése után a pécsi Fül-, Orr-, Gégészeti és Fej-, Nyaksebészeti Klinikán kezdtem el dolgozni. Nagyon szeretem a munkám, emellett szeretek utazni, így amikor a kollégáim Malawiból hazatérve élménybeszámolót tartottak, elhatároztam, én is részt szeretnék venni egy orvosi misszióban. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy idén bekerülhettem a csapatba, remélem sokat tudunk segíteni a helyieknek és életreszóló élményekkel gazdagodunk.

A Magyar Afrika Társaság 2018. június 11. és június 26. között fennállása óta 19. alkalommal küld orvosi missziót, ezúttal egy fül-orr gégész csapatot Malawiba.
Az AHU történetében ez a negyedik olyan speciális műtétes misszió, amelyben önkéntes orvosi csapatunk sebészeti beavatkozásokat végez a Blantyre-ben működő Queen Elizabeth kórházban. A Magyar Afrika Társaság által kidolgozott orvos missziós programok elsődleges célja a gyógyítás, de a misszióban résztvevő magyar orvosok az orvosi segítségnyújtás mellett informális módon képzik tovább a malawi kollégáikat.
A misszió, tagjai: Dr. Paput László Ph.D., fül-orr-gégész, osztályvezető főorvos, Dr. Mácsai Márta, fül-orr-gégész főorvos, Dr. Loibl Csaba, aneszteziológus, egyetemi tanársegéd, Dr. Nepp Nelli, szakorvosjelölt, Dr. Orosz Éva, szakorvosjelölt.

Az orvos csoport munkáját partnerszervezetünk, a malawi HTCC vezetője Szeremley Csaba segíti a helyszínen.

A Magyar Afrika Társaság XIX. orvosi missziójának kiemelt együttműködő partnerei:

HTCC-Magyar Kereskedelmi és Kulturális Központ

További támogatóink:
Dombóvári Szent Lukács Kórház, Pécsi Tudományegyetem, Pécsi Tudományegyetem Műveleti Medicina Tanszék, Ready Medizintechnik Kft., Starkey Hearing Technologies, Vasútegészségügyi Nonprofit Közhasznú Kft., Szerencsejáték Zrt.

Ezúton is minden támogatónak köszönjük a misszióhoz nyújtott segítséget!

 

2018. június 11. (hétfő) 

Június 11-én este, váratlan fordulatokkal teli előkészületek után, útjára indult az AHU 19. orvosi missziója Malawiba.

 

sajttaj tvrtko

Az eredetileg 5 tagú csapat egyik szakorvosa, Dr. Mácsai Márta sajnos az utolsó pillanatban megbetegedett, és orvosa határozott utasítására kihagyta az utat, nem kis szomorúság árán. A csapat három fül-orr gégész és egy aneszteziológus tagja két hétig folyamatosan operálni fog Blantyre-ben, a Queen Elizabeth kórházban, ahol kinti kollégájuk már jóval a misszió indulása előtt megkezdte a betegek felvételét és előkészítését.
Hogy semmiképpen ne teljen unalomban az indulás napja, az orvosok járatát az utolsó pillanatban törölték. Ezzel együtt a szokásos missziós sajtótájékoztató lezajlott a reptéren. Ez idő alatt az AHU munkatársainak sikerült új járatot szerezniük, amivel a csapat szinte percre pontosan ugyanakkor ér célba, mint az eredeti útvonalon. Már csak a becsekkolás és az adományokkal megpakolt poggyászok feladása volt hátra, amikor is kiderül, súlyhatáron belül vannak a bőröndök. Ezzel most sem volt probléma, így néhány búcsúfotó után az orvosok nekivágtak a nagy kalandnak. Mind a négy orvos először vesz részt afrikai misszióban, a körülményekről és a szakmai kihívásokról csak az előttük kint járt orvoscsoportok tagjaitól hallhattak, ami nyilvánvalóan töredékét tudja csak visszaadni a valós tapasztalatoknak. Az eddigi missziók alapján reméljük, hogy orvosaink ugyanannyi élményt kapnak, mint amennyi segítséget ők nyújtanak az afrikai betegeknek.

indulas2

Alkategóriák

andAz Afrikai-Magyar Egyesület egy kedves ismerőse, Morris Andrea Maliban él családjával és egy bamakói nyomortelepen működő iskolában tanít angolt a hátrányos helyzetű gyermekeknek.

Élménybeszámolóit rendszeresen olvashatják honlapunkon, kalandra fel, jöjjenek Önök is velünk Maliba!

 

 

 

 

 

Mit szólnának egy kis napsütéshez, utazáshoz és kalandos élményekhez? Csatlakozzanak hozzánk, utazzunk együtt Afrikába! Szölgyémy Pál és Ábrahám Gyula úgy döntöttek, a telet Afrika különböző országaiban töltik. Nem ez az első közös útjuk, az elmúlt években barangoltak már Dél-Amerikában és a Csendes-óceáni szigeteken is. Képes beszámolójukat honlapunkon követhetik.

Jó utat!

 

szolgyemipalibacsiMagamról

1978-ban találkoztam Fekete-Afrikával. A találkozás azonnal barátsággá vált. A világ számos országában jártam, de ez a földrész mindig csodálatot vált ki. Gyula barátommal ismét Afrikába készülünk.





A Blogokhoz tartozó képeket megtalálja a Galériában!

 

Hogyan segíthetek?

Önkéntesség

Csatlakozz Te is csapatunkhoz! Afrikai, itthoni és orvosmissziós feladatokra egyaránt várjuk a jelentkezőket!

 
 

Online adományozás

Kérjük, támogasd a Magyar Afrika Társaság tevékenységeit anyagi felajánlással!

 
 

1%-os felajánlás

Kérjük, támogasd programjainkat adód 1%-ával!
Adószámunk: 18126123-1-41

6
Ország
19
Misszió
51
Orvos
35000
Beteg

Támogasd programjainkat